Meny

100G på ett fiberpar duplex

Går det att köra 100G på ett fiberpar eller behöver jag bundla?

Fler och fler går direkt från 10G upp till 100G medan andra uppgraderar sitt 40G. Du kan köra 100G på ett LC fiberpar duplex singlemode. De tillgängliga standarderna vi har för detta är CFP, CFP2, CFP4 och QSFP28. Oavsett vilken modul du önskar köra för 100G så kommer vi kunna hjälpa dig. Detta fungerar genom att modulen har inbyggd mux/demux så varje kanal skickar på en egen våglängd och varje kanal skickar 25.8 Gbit/s för en total hastighet av 103.2 Gbit/s.

Produktområden

Relaterade komponenter

Best nr. 33-4666
33-4666 - 4x1310nm, MPO, 2km
8 750 SEK
Finns i flera varianter