Meny

Best.nr 133-4243
10GBase-ER (extended reach) för singlemode 40km använder 1550nm våglängd och en kraftfullare EML-laser. Det gör att man på kortare avstånd än 20km bör använda en dämpare på ca 5dB för att inte riskera skada på mottagarens krets.
1 630 SEK exkl. moms
Best.nr 20117390
Med Direktronik Connect kan du med enkelhet att utöka antal platser vid tex en bordgrupp utan att behöva dra flera kablar i befintliga kabelkanaler.
669 SEK exkl. moms
Best.nr 20117329
Nu kan du skapa ordning och reda i ditt serverrum/datarum eller där du helt enkelt har 19¨ lösningar.
422 SEK exkl. moms
Best.nr 20117913
Besöksräknare LoRaWAN. Räknar personer både inomhus och utomhus (med tillbehör kapsling). Personräkning på relevanta platser såväl inomhus som utomhus ger tydlig och viktig information avseende användarmönster och besöksflöden
3 990 SEK exkl. moms
Best.nr 20118533
En innovativ och smidig kabel som ger nätverksåtkomst till bärbara och stationära datorer via USB-C och USB-A. Kabelns har en kombinerad (2-i-1) USB-kontakt och en RJ45 nätverkskontakt, vilket ger en kompakt lösning för enheter som saknar en RJ45-port för nätverksanslutning!
377 SEK exkl. moms
Best.nr 20102272
4K HDMI 2.0 förlängare upp till 200m på en MultiMode fiber (LC). Enheten finns med anslutning för antingen Simplex- eller Duplex-kontakt. Artikel 20102272 är en förbättrad version av 125-0150, när det gäller kommunikation i sidokanaler och värmehantering. De två modellerna är ej kompatibla med varandra!
13 060 SEK exkl. moms
Best.nr 102-4901
T-stycke BNC Typ C
40,60 SEK exkl. moms
Best.nr 20204563
Rätt verktyg ger alltid bäst slutresultat. Här får du en smidig och ett ergonomiskt verktyg av högsta kvalité för enkel och snabb hantering av dina buntband.
4 030 SEK exkl. moms
Best.nr 20117379
Förenkla din kabeldragning genom att använda en handhållen & lättanvänd dragtrådsblåsare för förläggning av dragtråd i 50-150mm´s rör.
46 450 SEK exkl. moms
Best.nr 20102731
Champ RM är en pålitlig Uninterruptible Power Supply (UPS) som kan ge en kontinuerlig strömförsörjning till dina viktiga elektroniska enheter under strömavbrott eller instabila strömförsörjningsförhållanden. Med en högpresterande dubbel konverteringsarkitektur, automatisk spänningsreglering och en inbyggd batteribackup kan Champ RM säkerställa att din utrustning förblir skyddad och din data inte förloras. Här är en detaljerad beskrivning av hur Champ RM fungerar och vilka fördelar den kan erbjuda
5 520 SEK exkl. moms
Best.nr 20113902
Mediakonverterare för industriella nätverksmiljöer. Den möjliggör konvertering mellan vanliga nätverkskablar och optiska fiberkablar och kan stödja hastigheter på 10/100/1000 Mbps, samt 1000BASE-X genom dess SFP-port. Denna mediakonverterare kan användas i par för att koppla samman olika nätverk med olika kablar, och den kan även användas som en fiberförlängare tillsammans med annan utrustning. För att passa dina specifika behov kan du välja en lämplig SFP-modul som föreslås på höger sida av produktkortet. SFP-modulen är en utbytbar transceiver som gör det möjligt att anpassa mediakonverteraren till olika typer av fiberinfrastruktur och överföringsavstånd. Det är viktigt att välja en SFP-modul som uppfyller MSA-standardkonfigurationen för att säkerställa kompatibilitet och optimal prestanda för enheten.
834 SEK exkl. moms
Best.nr 20103768
Ny uppdaterad modell av termometer med SMS funktion. För fritidshuset, garaget, kontoret eller serverrummet. Plugga in enheten i närmsta vägguttag, sätt i ett simkort så är du snabbt igång med din övervakning.
904 SEK exkl. moms