Meny

Best.nr 33-4704
ECS4100-serien är den perfekta bredbandsswitchen för dig som driver stadsnät eller förser slutanvändare med kritiska anslutningar. Högpresterande L2+ switch med 24/55/88/104 Gbps switchkapacitet med Gigabit ut till varje användare tex i form av CPE:er, PC:s eller wifi-accesser.
2 460 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 17-2089
En tåligare variant till vanlig fiber patchkabel. Kablagets armering består av en flexibel tub i rostfritt stål som är omgärdat av ett rostfritt nät i stål. Till skillnad från vanlig fiber patchkabel så tål armerad fiber patchkabel att utsättas för mer yttre påverkan, men bibehåller ändå sin smidighet och ytterdiameter på 3,0mm.
470 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 33-4823
QSFP-DD multimode MPO12-kontakt för 400Gbps upp till 100 meter. QSFP-DD kommer sannolikt snart vara den populäraste typen av transceiver för 400Gbps. Under Q1 2018 kommer vi kunna leverera switchar för data center med QSFP-DD portar.
36 390 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 33-4610
QSFP28 100Gbps med MPO-kontakt
2 260 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 33-4720
Från Edge-Core har vi alltid fått genuina switchar som ligger rätt i tiden. Således kommer här deras första DIN-monterade varianter för industriellt bruk. Med ett härdat yttre med verkanstemperatur mellan -40C till +75C och med varianter på 8-14st kopparportar med PoE och 2-4st SFP-platser så borde dessa gott och väl platsa i många applikationer på fältet.
10 110 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 04-4100
Patchbox , nu i en förbättrad version med bättre konstruktion och mer användarvänlig. Patchbox PLUS+ är kopplingspanelens Rolls Royce, en unik produkt som är spar tid och pengar. Samma smidiga all-in-one lösning för både koppar fiber men även skärmat, oskärmat, multimode och singelmode.
7 110 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 19-0254
Trådlös styrning och kontroll av larm-/styrportar i din browser eller via App i telefonen. Fyra wireportar för att övervaka temperatur eller luftfuktighet. Inbyggd webbserver, kräver ingen programvara. HTTP, XML, Modbus/TCP, SMTP. Larm via e-post vid oönskade värden.
1 740 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 04-4090
Installatörens bäste vän, Setup.exe, verktyget som hjälper dig att enkelt montera din utrustning men som även kan vara ett ställ för din bärbara dator. Så enkelt men så otroligt smart.
1 680 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 35-0870
Flexibel och snabbmonterad mobilhållare för vindrutan eller andra plana underlag. En silikonbelagd klämma ser till att mobilen sitter fast ordentligt samtidigt som den är snabb att öppna med bara tummen och pekfingret. Den flexibla halsen kan du börja till rätt form vilket gör den anpassningsbar till de flesta förhållanden.
91,20 SEK
Finns i flera varianter