Meny

Best.nr 33-4704
ECS4100-serien är den perfekta bredbandsswitchen för dig som driver stadsnät eller förser slutanvändare med kritiska anslutningar. Högpresterande L2+ switch med 24/55/88/104 Gbps switchkapacitet med Gigabit ut till varje användare tex i form av CPE:er, PC:s eller wifi-accesser.
2 470 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 33-4610
QSFP28 100Gbps med MPO-kontakt
2 270 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 33-4720
Från Edge-Core har vi alltid fått genuina switchar som ligger rätt i tiden. Således kommer här deras första DIN-monterade varianter för industriellt bruk. Med ett härdat yttre med verkanstemperatur mellan -40C till +75C och med varianter på 8-14st kopparportar med PoE och 2-4st SFP-platser så borde dessa varianter gott och väl platsa i många applikationer på fältet.
10 170 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 33-4730
Från Edge-Core har vi alltid fått genuina switchar som ligger rätt i tiden. Således kommer här deras första DIN-monterade varianter för industriellt bruk. Med ett härdat yttre med verkanstemperatur mellan -40C till +75C och med varianter på 6-8st kopparportar och 2-4st SFP-platser så borde dessa varianter gott och väl platsa i många applikationer på fältet.
6 670 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 19-0254
Trådlös styrning och kontroll av larm-/styrportar i din browser eller via App i telefonen. Fyra wireportar för att övervaka temperatur eller luftfuktighet. Inbyggd webbserver, kräver ingen programvara. HTTP, XML, Modbus/TCP, SMTP. Larm via e-post vid oönskade värden.
1 750 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 33-4725
Med två fiber (SFP) och två kopparanslutningar (RJ45) gör denna switch sig till en bra kandidat för att tappa av och länka vidare eller använda som ren övergångsenhet mellan fiber och koppar i ditt nätverk.
4 010 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 21-0270
USB-testare som mäter laddning eller strömförbrukning på din USB-port och ger dig realtidsinformation om ström, spänning och ström över tid (mAh) i ett LCD-fönster på enheten. Nu kan du snabbt avslöja en dålig laddare, en undermålig kabel eller hur mycket olika förbrukare tär på batteriet. Fungerar också som "tankmätare" där du ser hur många mAh som batteriet fått i sig.
276 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 21-2030
Strömförsörj Raspberry Pi eller andra enheter med mikro USB via PoE istället för separat nätadapter. Vår smarta PoE-splitter ger dig 5V-matning på mikro USB från ett RJ45-uttag med PoE. Därmed kan du få säker central strömförsörjning till alla enheter och slipper förlita dig på enskilda nätadaptrar.
114 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 19-0380
Liten och smart batteribackup för din 12V utrustning. Detta är något så fiffigt som en kostnadseffektiv UPS med reläport framtagen för att enkelt säkerställa driften av din 12V-utrustning.
1 340 SEK
Finns i flera varianter