Meny

Best.nr 21-2034
Universell strömförsörjning via PoE. Vår smarta PoE-splitter ger dig 12V-matning på standard 2,1mm DC-kontakt från ett RJ45-uttag med PoE. Därmed kan du få säker central strömförsörjning till alla enheter och slipper förlita dig på enskilda nätadaptrar.
205 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 33-4123
En SFP (small form-factor pluggable optical transceiver) Gigabit LX som ger Gigabit-hastighet upp till 20km på singlemode-fiber.
334 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 05-9910
Gör den lysande patchkabeln till din nya kabelstandard i racket, så slipper du förödande felkopplingar. Med ett blinkande ljus inuti själva kontakten slipper du undra vilka kabeländar som hör ihop. Dessutom blir kabeldragningen mer effektiv när man kan jobba buntvis istället för en och en.
260 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 33-0595
EX46900A från Etherwan är en PoE-switch plattform för enkelt handhavande i svåra miljöer. Med åtta PoE-portar upp till 30W klarar den av att försörja mycket av möjlig bakomliggande ändutrustning.
7 160 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 19-0865
Trådlös liten övervakningskamera med 720p HD upplösning. Komplettera din larmlösning med en kamera och håll ett öga på ditt hem oavsett vart du är, 24 timmar om dygnet. WiFi.
478 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 38-2070
Oftast är det samma sak när man ska iväg eller man ska försöka hitta sitt kablage så ligger det inte där det ska eller inkastat i ett hörn i ett virrvarr.
48,20 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 12-1361
WireXpert 500 Fiber är instrumentet för dig som främst behöver testa, certifiera och dokumentera fiber men vill ha möjlighet att komplettera med motsvarande förmåga också för kopparnät när behov uppstår. Instrumentet bygger på den mest mångsidiga testplattformen som finns idag som gör att du kan bygga på med funktionalitet och prestanda i den takt du behöver upp till Cat.8/Klass II och förbi.
119 130 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 16-8800
Den populära låsbara strömkabeln har nu fått sin motsvarighet i en strömlist med samma teknik. Med ett lås också i strömlisten kan du säkra bägge ändar och slipper riskera oavsiktliga strömavbrott.
534 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 33-3338
Denna SFP+ är en helt vanlig 10GBase-LR med nedställd effekt så du ska kunna använda SFP+ singlemode på mycket kort avstånd utan behov för dämpare. Du behöver därför inte dämpare till denna produkten även när avståndet är kort.
670 SEK
Finns i flera varianter