Meny

Direktroniks genuina SFP28

Bättre än märkesleverantörens - till ett bättre pris direkt från lager!

Alla vet om det, märkes-SFP:er kostar skjortan. Därför erbjuder vi på Direktronik våra helt egna genuina SFP:er. Dessa har motsvarande konfiguration och funktion som märkesleverantörens, till ett helt annat pris.

När du köper våra SFP:er så inkluderas även Direktroniks fria tekniska support med rådgivning och personlig service. Det innebär att du får genuin omtanke hela vägen från beställning till installation. Vi hjälper dig att hitta ett mer prisvärt alternativ i djungeln av tusentals olika SFP:er. Siffran är svår att smälta - vi erbjuder över 6.000 olika varianter. De flesta med leverans samma dag direkt från vårt lager i Nynäshamn.

Ring om du har några frågor, 08 52 400 700. Vi gillar att hjälpa till och svarar direkt!

Produkter (13)

Aktiva filter Återställ

Produkter

13

SFP Modell

Visa fler

Kontakttyp

Visa fler

Gränssnitt

Visa fler

Hastighet data

Visa fler

Temperatur SFP

Visa fler

Räckvidd

 
SFP28 Singlemode för 25GBase-T kan du köra antingen i 25Gbps i en port för SFP28 eller så kör du 10Gbps i en SFP+port. En SFP28 är alltså bakåtkomatibel med SFP+. Åt andra hållet kan du även köra SFP+ i 10Gbps i en SFP28-port.
1 090 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
1 870 SEK exkl. moms
1 870 SEK exkl. moms
Best.nr 20102581
Singlemode 40km (ER) 25Gbps
6 960 SEK exkl. moms
 
SFP28 DAC Direct Attach Cable är en produkt att använda som kortare patchkabel istället för dyrare SFP28 med laser och fiberkabel och du får hastigheter upp till 25Gbps. Vill du konfigurera med olika konfigurationer på sida A och sida B, kontakta oss så löser vi det.
523 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
SFP28 Multimode för 25GBASE-SR kan du köra antingen i 25Gbps i en port för SFP28 eller så kör du 10Gbps i en SFP+port. En SFP28 är alltså bakåtkomatibel med SFP+. Åt andra hållet kan du även köra SFP+ i 10Gbps i en SFP28-port.
775 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 188-0205
32G SFP28 LR, 1310nm, SM, 10km, DDM
8 990 SEK exkl. moms
 
CWDM (Coarse Wave Division Multiplexing) används för att få fler länkar (kanaler) på samma fiber. Dessa har en Power Budget på 13dB så se till att inte ha mer än 10 i dämpning på 1310nm i ditt system.
995 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
804 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
Formfaktorn SFP28 med stöd för 25Gbps med CWDM upp till 40km. Power Budget 19dB.
4 740 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
SFP28 AOC när du vill ha låg Bit Error Rate (BER). Jämfört är den optiska kabelns BER ungefär en tusendel av den för kopparkabeln (DAC). I mer praktiska termer väljer man mellan ett fel var hundrade sekund eller ett var hundratusende.
2 140 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter