Meny

Direktroniks genuina QSFP28

Bättre än märkesleverantörens - till ett bättre pris direkt från lager!

Alla vet om det, märkes-SFP:er kostar skjortan. Därför erbjuder vi på Direktronik våra helt egna genuina SFP:er. Dessa har motsvarande konfiguration och funktion som märkesleverantörens, till ett helt annat pris.

När du köper våra SFP:er så inkluderas även Direktroniks fria tekniska support med rådgivning och personlig service. Det innebär att du får genuin omtanke hela vägen från beställning till installation. Vi hjälper dig att hitta ett mer prisvärt alternativ i djungeln av tusentals olika SFP:er. Siffran är svår att smälta - vi erbjuder över 6.000 olika varianter. De flesta med leverans samma dag direkt från vårt lager i Nynäshamn.

Ring om du har några frågor, 08 52 400 700. Vi gillar att hjälpa till och svarar direkt!

Aktiva filter Återställ

Produkter

24

Räckvidd

SFP Modell

Visa fler

Gränssnitt

Visa fler

Hastighet data

Visa fler

Kontakttyp

Visa fler
 
QSFP28 för 100G upp till 10km på singlemode duplex-fiber. Power Budget 6.4dB.
2 710 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
100G till 100G med en passiv direct attach cable (DAC) när du ska koppla ihop två QSFP28-portar. Sannolikt det enklaste sättet att använda 100G.
1 270 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
QSFP28 för ett fiberpar LC duplex upp till 2km. Inbyggd mux/demux för att kunna använda 4st våglängder.
2 470 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
Koppla ihop QSFP28 100G med SFP28 25G med breakout direct attach cable (DAC).
1 640 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
4 280 SEK exkl. moms
Best.nr 20104095
QSFP28 ZR4 100G, 1296-1309, Singlemode, 80km LC
27 440 SEK exkl. moms
 
QSFP28 100Gbps med MPO-kontakt
1 690 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 20114248
1295/1300/1305/1310nm
32 490 SEK exkl. moms
 
QSFP28 ER4 (Light) för avstånd upp till 30km på 100Gbps. Power Budget 11.8 dB
17 910 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
3 920 SEK exkl. moms
Best.nr 20104077
QSFP28 ER4 100G, 1296-1309, Singlemode, 40km LC
29 780 SEK exkl. moms
Best.nr 133-4807
QSFP28 CLR4+, 1271-1330nm Singlemode, 10km LC
9 990 SEK exkl. moms
 
100G QSFP28 CWDM LR-transceivern är utformad för att erbjuda en stabil och effektiv dataöverföring över avstånd upp till 10 km. Med en valbar våglängd för CWDM-multiplexer och ett power budget på 4,7 dB, är denna enhet lämplig för att skapa långdistansförbindelser. Dess förmåga att överföra data över längre sträckor kan spela en viktig roll i att koppla samman datacenter.
18 410 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
QSFP28 breakout active optical cable till 4xSFP28 för låg bit error rate.
11 660 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 20101229
QSFP28 till SFP28 adapter, QSA adapter
712 SEK exkl. moms
Best.nr 20113177
300m 100G
3 140 SEK exkl. moms
 
QSFP28 100G AOC när du vill ha låg Bit Error Rate (BER). Jämfört är den optiska kabelns BER ungefär en tusendel av den för kopparkabeln (DAC). I mer praktiska termer väljer man mellan ett fel var hundrade sekund eller ett var hundratusende
3 910 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
100G QSFP28 över 1 ljusledare, simplex, upp till 10km. Använder våglängderna 1271 och 1331 över LC simplex. Power Budget 4,7dB
7 590 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 133-4825
QSFP28 DR1 100G Single Channel
23 200 SEK exkl. moms
Best.nr 133-4826
QSFP28 FR1 100G Single Channel
28 360 SEK exkl. moms
 
QSFP28 AOC när du vill ha låg Bit Error Rate (BER). Jämfört är den optiska kabelns BER ungefär en tusendel av den för kopparkabeln (DAC). I mer praktiska termer väljer man mellan ett fel var hundrade sekund eller ett var hundratusende.
3 370 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter