Meny

Direktroniks genuina Video SFP:er

Bättre än märkesleverantörens - till ett bättre pris direkt från lager!

Alla vet om det, Video-SFP kostar skjortan. Därför erbjuder vi på Direktronik våra helt egna genuina Video SFP. Dessa har motsvarande konfiguration och funktion som märkesleverantörens, till ett helt annat pris.

Samtidigt som Video SFP är optimerade för maximal videoprestanda kan de också användas för standard data- och telekomapplikationer

När du köper våra Video SFP så inkluderas även Direktroniks fria tekniska support med rådgivning och personlig service. Det innebär att du får genuin omtanke hela vägen från beställning till installation. Vi hjälper dig att hitta ett mer prisvärt alternativ i djungeln av tusentals olika SFP:er. Siffran är svår att smälta - vi erbjuder över 6.000 olika varianter. De flesta med leverans samma dag direkt från vårt lager i Nynäshamn.

Ring om du har några frågor, 08 52 400 700. Vi gillar att hjälpa till och svarar direkt!

Produkter (14)

Aktiva filter Återställ

Produkter
14

SFP Modell

Visa fler

Kontakttyp

Visa fler

Gränssnitt

Visa fler

Hastighet data

Visa fler

Räckvidd

 
SFP 3Gbps av BiDi typ, MSA kompatibel Video SFP för kostnadseffektiv video-överföring av sändning & mottagning på singlemode simplex fiber. Denna SFP skickar data i hastighet från 50Mbps upp till 2.970Gbps. SMPTE ST-297-2006 kompatibel.
1 600 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
Video SFP för kostnadseffektiv video-överföring av två videokanaler över singlemode duplex fiber. Dessa SFPer skickar eller tar emot data i hastighet från 50Mbps upp till 11.88Gbps. SMPTE ST-297-2006, ST2081 and ST-2082 kompatibel.
4 720 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
Video SFP för kostnadseffektiv video-överföring över singlemode duplex fiber. Denna SFP skickar och tar emot data i hastighet från 50Mbps upp till 2.97Gbps. SMPTE ST-297-2006 kompatibel.
1 310 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
Video SFP för kostnadseffektiv video-överföring av två kanaler över CWDM på singlemode duplex fiber. Denna SFP skickar data i hastighet från 50Mbps upp till 2.970Gbps. SMPTE ST-297-2006 kompatibel.
1 890 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
Video SFP för kostnadseffektiv video-överföring av två kanaler på singlemode duplex fiber. Denna SFP skickar data i hastighet från 50Mbps upp till 2.970Gbps. SMPTE ST-297-2006 kompatibel.
1 600 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
3Gbps SDI SFP dubbel koaxial sändare eller mottagare - för långt avstånd med option på omklockning av signalen, Non-MSA, HD-BNC™
2 550 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
3Gbps SDI SFP koaxial transciver - för långt avstånd med option på omklockning av signalen, MSA, HD-BNC™
6 320 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
Video SFP för kostnadseffektiv video-överföring över singlemode duplex fiber. Denna SFP skickar och tar emot data i hastighet från 50Mbps upp till 11.88Gbps. SMPTE ST-297-2006, ST2081 and ST-2082 kompatibel.
5 500 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
Video SFP för kostnadseffektiv video-överföring över singlemode fiber. Denna SFP skickar data i hastighet från 50Mbps upp till 11.88Gbps. SMPTE ST-297-2006, ST2081 and ST-2082 kompatibel.
2 360 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
Video SFP för kostnadseffektiv video-överföring över singlemode fiber. Denna SFP tar emot data i hastighet från 50Mbps upp till 11.88Gbps. SMPTE ST-297-2006, ST2081 and ST-2082 kompatibel.
6 380 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr133-4879
SFP 3Gbps dubbel Video mottagare, 40km Non-MSA
1 740 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr133-4843
SFP HDMI Type D, HD Video (3G) mottagare, MSA
6 040 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr133-4880
SFP 3Gbps enkel Video mottagare, 20km Non-MSA
1 310 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr133-4842
SFP HDMI Type D, HD Video (3G) sändare, MSA
5 030 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter