Meny

Nätverkskort för fiber eller koppar

Fiber, koppar och flexibla nätverkskort för SPF-moduler erbjuder vi i flera olika utföranden. Även om antalet PC- och serverbyggare i Sverige minskat med åren, finns fortfarande behov för att öka framkomligheten till servern eller åstadkomma en mer flexibel anslutning via SFP eller kanske USB. Vi har tillgång till ett stort utbud av nätverkskort, så även om du inte finner exakt vad du söker, kan vi säkerligen ta fram det åt dig på kort tid, kontakta oss så hjälper vi dig.

Aktiva filter Återställ

Produkter

12

Modell

Visa fler

Gränssnitt

Visa fler

PoE Typ

Visa fler

Effekt/Standard

Visa fler

PoE miljö/kapsling

Visa fler

PoE Funktion

Visa fler
 
Ladda mobiltelefon och läsplatta samtidigt som man surfar på Internet. Den finns i tre olika varianter, med rak eller vinklad USB-C-kontakt, samt en med högre utgående PoE-effekt. Dessa 10/100Mbps nätverksadaptrar ger både ström och nätverksanslutning till USB-C-enheter i nätverk som levererar Power over Ethernet via PoE-standarden IEEE802.3at eller lägre
647 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 20114154
USB-C 3.0 till SFP, fiberoptisk konverter
1 320 SEK exkl. moms
Best.nr 20100231
1xSFP+ PCI-E
4 250 SEK exkl. moms
Best.nr 20109905
2xQSFP28 PCI Express X16
13 800 SEK exkl. moms
Best.nr 134-1006
PCI 10/100 Mbps:RJ45
130 SEK exkl. moms
Best.nr 121-0435
10/100/1000 Ethernet PCI nätverkskort
149 SEK exkl. moms
Best.nr 121-0470
Quad gigabit SFP PCI Express
4 310 SEK exkl. moms
Best.nr 20100304
Dual 10Gt SFP+ PCI Express
6 450 SEK exkl. moms
Best.nr 121-0432
10/100 Ethernet PCI nätverkskort för PC
78,20 SEK exkl. moms
 
EtherWAN GE3000 PCI Express 1.0a Gigabit nätverkskort för singlemode och multimode fiber ger högsta säkerhet hela vägen till server eller arbetsstation. Ett kraftfullt kort med egen NDIS5 (IP,TCP,UDP) checksum-kontroll som avlastar datorns processor och därmed ger högre prestanda.
2 760 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 20100137
Quad gigabit SFP PCI Express
4 060 SEK exkl. moms
Best.nr 20114155
USB 3.0 till Gigabit Ethernet NIC
261 SEK exkl. moms