Meny

Best.nr 104-4345

Dubbeluttag för infälld eldosa och utanpåliggande montage

Dubbeluttag som passar på den vanliga infällda eldosan men som också kan skruvas utanpåliggande direkt på vägg. Läs mer

Lagerstatus 140 st
Leveranstid 1-2 dagar
21,90 SEK exkl. moms
  • Produktbeskrivning

    Dubbeluttag som passar på  den vanliga infällda eldosan men som också kan skruvas utanpåliggande direkt på vägg. Den sticker bara ut 28 mm från väggen, men ger ändå tillräckligt med utrymme för dubbla dropkablar samt avlastning för fibern. Perforerade öppningar för kabelingång finns i alla fyra sidor och i botten.

    Levereras med skruvar samt etikett med skyddsplast.

    • Miniformat: 85x85x28mm
    • Passar att skruvas på (eldosa cc 60mm) och utanpåliggande
    • För SC, FC, ST simplex samt LC duplex
  • Tillbehör

    28,70 SEK exkl. moms
    Finns i flera varianter
    11 SEK exkl. moms
    Finns i flera varianter

Alternativ till denna produkt

 
När det gäller skarv-/konverteringsdon till fiberkabel finns på marknaden väsentligen två kvalitéer. Vi har dock valt att enbart erbjuda den exklusivare och betydligt styvare Zirconia i samtliga adaptrar för både multimode och singlemode.
11 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
Nu kan du enkelt konvertera, vi kan nu erbjuda ett stort sortiment av Hybrid adaptrar som enkelt gör om till det du önskar, din SC kontakt blir snabbt en LC, ST, MU eller FC kontakt. Fungerar för både MM och SM.
196 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
Smidig termineringsbox i plåt för FTTx-installationer. liten och lätt åtkomlig framifrån gör den snabbarbetad och lätt att placera där du önskar och finns för 4, 8 och 16 fiber.
150 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 104-0750
Utomhus dosa IP67 med 2xRJ45 Keystone
676 SEK exkl. moms
Best.nr 104-4091
Avlastare för 19'' montering
880 SEK exkl. moms