Meny

Best.nr 04-4345

Dubbeluttag för infälld eldosa och utanpåliggande montage

Dubbeluttag som passar på den vanliga infällda eldosan men som också kan skruvas utanpåliggande direkt på vägg. Läs mer

Lagerstatus 47 st
Leveranstid 1-2 dagar
  • Produktbeskrivning

    Dubbeluttag som passar på den vanliga infällda eldosan men som också kan skruvas utanpåliggande direkt på vägg. Den sticker bara ut 28 mm från väggen, men ger ändå tillräckligt med utrymme för dubbla dropkablar samt avlastning för fibern. Perforerade öppningar för kabelingång finns i alla fyra sidor och i botten.

    Levereras med skruvar samt etikett med skyddsplast.

    • Miniformat: 85x85x28mm
    • Passar både infällt (eldosa cc 60mm) och utanpåliggande
    • För SC, FC, ST simplex samt LC duplex

Alternativ till denna produkt

Best.nr 17-2660
När det gäller skarv-/konverteringsdon finns på marknaden väsentligen två kvalitéer. Vi har dock valt att enbart erbjuda den exklusivare och betydligt styvare Zirconia i samtliga adaptrar för både multimode och singlemode.
14,20 SEK
Finns i flera varianter