Meny

Best.nr 104-4350

Vägguttag för 2 uttag med dolt montage

Vägg och golvmonteringsbar fiberbox med dolt montage av adaptrar för en säkrare anslutning. Boxen är anpassad för både fiberpatch men också fibersvans, SC simplex eller LC duplex adapter (ingår inte, se tillbehör). Läs mer

Lagerstatus 42 st
Leveranstid 1-2 dagar
88,20 SEK exkl. moms
  • Produktbeskrivning

    Vägg och golvmonteringsbar fiberbox med dolt montage av adaptrar för en säkrare anslutning.  Boxen är anpassad för både fiberpatch men också fibersvans, SC simplex eller LC duplex adapter (ingår inte, se tillbehör).

    Lucka skyddar dina kontakter

    Fiber adapter kan i många fall vara känslig och bör skyddas beroende på montage. Men hjälp av den skjutbara luckan och oavsett om du monterar dosan på vägg eller golv så får du ett bra skydd mot stolar, fötter och annat som enkelt kan skada dina kontakter.

    • Storlek: 130x84x25mm
    • Färg: Vit
    • Material: ABS plast
  • Tillbehör

    48,10 SEK exkl. moms
    Finns i flera varianter
    24,10 SEK exkl. moms
    Finns i flera varianter

Alternativ till denna produkt

 
12 portars fiberpanel/ODF för DIN montage för industriell miljö. Enheten kommer utrustad för adaptrar för total 12 SC duplex eller 12 LC quad och levereras med DIN-fäste för montage på DIN-skena.
976 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
Nu kan du enkelt konvertera, vi kan nu erbjuda ett stort sortiment av Hybrid adaptrar som enkelt gör om till det du önskar, din SC kontakt blir snabbt en LC, ST, MU eller FC kontakt. Fungerar för både MM och SM. Obs, alla är hona till hona.
13,10 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
Fler anslutningar på samma yta. MPO (Multi-fiber Push ON) ett universellt kabelsystem för fibernät. Effektivare och smidigare installation eftersom varje kontakt innehåller 12 fiber.
1 160 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 104-4091
Avlastare för 19" montering
949 SEK exkl. moms
Best.nr 20109402
100/1000 SFP till 10/100/1000Base-T
433 SEK exkl. moms