Meny

Best.nr 133-6097

AS5912 48x10G SFP+, samt 6x100QSFP28

Edge-Cores bare metal AS5912-54X möter dagens höga krav hos både datacenter och andra åtkomstleverantörer av data och molntjänster. Läs mer

Varianter

Lagerstatus 0 st
Leveranstid 2-10 dagar
141 290 SEK exkl. moms
  • Lär dig mer

  • Teknisk specifikation

    Rate
    10G
  • Produktbeskrivning

    Edge-Cores bare metal AS5912-54X möter dagens höga krav hos både datacenter och andra åtkomstleverantörer av data och molntjänster. Switchen är både kraftfull och driftsäker med de senaste komponenterna på marknaden från både Broadcom och Intel. Verkar i både L2 och L3 och kan fungera som både "top of rack" och distributing spine" i datacentret eller fungera som en traditionell access-switch i ett datatungt nätverk.

    • 48x10G SFP+ och 6x100G QSFP28 portar.
    • Managering genom Ethernet och konsolport, USB lagringsport
    • Förinstallerad med ONIE, ett program som låter dig välja bland tillgängliga och kompatibla OS
    • Under drift utbytbara nätagg och fläktar
    • Switchkapacitet på 800Gbps

Alternativ till denna produkt

1 940 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
QSFP28 LR4 LC, 1295/1300/1305/1310nm, 10km
11 550 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
10GBase-SR (short reach) använder 850nm våglängd och ger 10Gbps över en multimode fiber.
390 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
10 Gigabit Ethernet på koppar kan efter lång väntan nu användas på SFP+. De flesta märkes-tillverkarna har inte ens detta i sitt eget utbud och därför identifierar sig denna som en SFP+ SR, DAC eller annat lämpligt för att fungera korrekt.
1 360 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
10GBase-LR (long reach) för singlemode 20km använder 1310nm våglängd. På avstånd kortare än 1km bör man använda en dämpare på ca 2-3dB för att inte riskera skada på mottagarens krets.
599 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
12 440 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter