Meny

Best.nr 33-5020

AS6812, 32 portars 40G QSFP+ Switchplattform

AS6812-32X, Kompakt 1U-switch med både L2 och L3-egenskaper för datacenter genererat på 32xQSFP-portar. Läs mer

Varianter

Lagerstatus 0 st
Leveranstid 2-10 dagar
102 650 SEK exkl. moms
  • Teknisk specifikation

    Rate
    40G
  • Dokument

  • Produktbeskrivning

    Fem fläktar som kan bytas under drift och reduntant strömförsörjning ger trygg och säker drift. Broadcom Trident II+ chip samt Intel Arom C2538 CPU ger bästa förutsättningar för ditt dataflöde.

    Switchen är förinstallerad med ONIE (Open Network install Environment) som ger dig relevanta erbjudande av kompatibla operativsystem (NOS) enligt nedan.

    Cumulus Networks - Cumulus Linux
    Big Switch Networks - Big Monitoring Fabric
    Big Switch Networks - Big Cloud Fabric
    IP Infusion - OcNOS
    Open Compute Project - Open Network Linux
    SnapRoute - FlexSwitch

Alternativ till denna produkt

Best.nr 38-2000
Speed-D klämman, verktyget som gör att du slipper långa störningar och förlorar intäkter. Speed-D håller hela kabelbuntar på plats när du skall omgruppera i racket. Den enkla klämman nyps runt en bunt kablar så att när du lossar kablarna en och en, slipper du hålla reda på var de satt.
296 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 33-3962
QSFP+ eller Quad SFP+ är en 4-kanalig 10Gbps-modul för 40Gbps trafik på Ethernet, Fiber Channel och QDR Infiniband. I detta utförande för multimode och för 10GBase-SR4 når du ca 100m på OM3-fiber och 150m på OM4.
973 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 88-0232
88-0232 - 1271/1291/1311/1331nm
4 960 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 33-4372
QSFP+ passive direct-attach (DAC) är det billigaste sättet att korskoppla mellan utrustningar på korta avstånd.
812 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 88-0270
QSFP+ Direct Attach Cable till 4xSFP+. När du behöver koppla ihop flera 10G-switchar till en 40G-switch. Då det är QSFP+ i ena änden och SFP+ i andra änden kan du också välja olika konfiguration på sidorna för SFP+ och QSFP+.
1 100 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 88-0070
88-0070 - QSFP+ till SFP+ adapter, QSA adapter
2 010 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter