Meny

Best.nr 33-5002

32-port 100G QSFP28, port to power, 110-230VAC, Intel Atom

Hhögpresterande switchar i top of rack, snyggt och prydligt med dina övriga sammanlänkade switchar och servrar. Läs mer

Varianter

Lagerstatus 0 st
Leveranstid 2-10 dagar
124 970 SEK
  • Teknisk specifikation

    Rate
    100G
  • Dokument

  • Produktbeskrivning

    EdgeCore AS7712-32X och AS7716-32X är högpresterande switchar i top of rack utförande där switchen är tänkt att sitta just högst upp i ditt rack (1U) och verka kronologiskt, snyggt och prydligt med dina övriga sammanlänkade switchar och servrar.

    Resultatet av top of rack-tänket, är utöver hierarkin också att du får enklast och kortast möjliga kabeldragning och fysisk hantering av hela racket. Du kan med fördel montera i allt i din labbmiljö eller där du bygger för att sedan rulla ut hela racket väl på plats i datacentret.

    Hårdvarumässigt har du 32st 100G QSFP28-portar med en kapacitet på 3,2Tbps (full duplex). Varje port stödjer 1x40/100GbE eller 2x50GbE eller 4x10/25GbE per port vid användande av splitter/breakoutkabel. En seriell och en Rj45 anslutning för managering samt 1xUSB type A. Det sitter reduntdanta fläktar där du väljer via artikelnumret vilket flöde fläktarna skall ha (Port to power/power to port). Det sitter även redundanta nätagg (PSU) som borgar för säker gång. Både fläktar och nätdelarna går att byta under drift.

    Mjukvarumässigt kommer enheterna förinstallerade med Open Network Install Environment (ONIE) vilket låter dig välja bland kompatibla öppna operativsystem som open Network Linux, OpenSwitch, Cumulus, PicOS med fler.

Alternativ till denna produkt

Best.nr 33-4610
33-4610 - MPO, DDMI, 100m
2 510 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 88-2240
100G till 100G med en passiv direct attach cable (DAC) när du ska koppla ihop två QSFP28-portar. Sannolikt det enklaste sättet att använda 100G.
2 900 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 88-2300
Koppla ihop QSFP28 100G med SFP28 25G med breakout direct attach cable (DAC).
3 620 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 33-4809
33-4809 - QSFP28 LR4 LC, 1295/1300/1305/1310nm, 10km
12 240 SEK
Finns i flera varianter