Meny

Best.nr 133-4610

QSFP28 Multimode SR4 100Gb/s 100m

QSFP28 100Gbps med MPO-kontakt Läs mer

Varianter

Hittar du inte din konfiguration? Kontakta oss – vi hjälper dig till korrekt lösning!
Lagerstatus 0 st
Leveranstid 2-10 dagar
1 750 SEK exkl. moms
  • Produktbeskrivning

    En populär switch för 100G QSFP28 är Wedge 100 från EdgeCore

  • Lär dig mer

  • Teknisk specifikation

    Model SFP
    QSFP28
    Connector
    MPO
    Interface
    Multimode
    Data rate
    100Gbps
    Wavelength TX/RX
    850
    Range
    0,1
    DDMI
    Yes

Alternativ till denna produkt

 
MPO-kablage är en praktisk optisk lösning när behovet av allt större bandbredd har ökat i datacentren. Ett effektivt sätt att tillhandahålla 40 Gb och 100 Gb med hög prestanda. En kabel innehåller 12 fiber eller 6 st duplex kanaler i varje kontaktdon, vilket sparar en hel del pengar och utrymme i datacentren.
940 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
MPO kablage är en praktisk lösning när behovet av allt större bandbredd har ökat i datacentren. Ett effektivt sätt att tillhandahålla 40 Gb och 100 Gb med hög prestanda. MPO-4xLC duplex består av 8 fiber och är den vanligaste kopplingen om man vill direktansluta mellan QSFP:er och SFP+/XFP utan att gå via MPO-kassetterna. Finns för fiber MultiMode OM3 & OM4 samt SingleMode
1 490 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
Testa och kvalificera fibermoduler från 100Mbps upp till 100Gbps med iBERT X1 för kvalitetssäkring och utvärdering av QSFP28, QSFP och vanlig SFP. Den kompakta testaren ansluts till USB-porten och ger dig förutom BERT också allt DDMI-innehåll, serienummer och har inbyggd 4-kanals effektmätare för fullständigt analys av fibermodulen.
194 040 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 133-5045
32x100G QSFP28, 2x230 VAC, 6x fläktar port to power
219 270 SEK exkl. moms