Meny

Best.nr 33-4610

QSFP28 100G Multimode SR4 MPO 100m

QSFP28 100Gbps med MPO-kontakt Läs mer

Hittar du inte din konfiguration? Kontakta oss – vi hjälper dig till korrekt lösning!
Lagerstatus 0 st
Leveranstid 2-10 dagar
2 530 SEK exkl. moms
  • Lär dig mer

  • Teknisk specifikation

    Model SFP
    QSFP
    Interface
    Multimode
    Range
    0,1
    Data rate
    100Gbps
    Connector
    MPO
    Temperature SFP
  • Produktbeskrivning

    En populär switch för 100G QSFP28 är Wedge 100 från EdgeCore

Alternativ till denna produkt

Best.nr 17-1020
MPO-kablage är en praktisk optisk lösning när behovet av allt större bandbredd har ökat i datacentren. Ett effektivt sätt att tillhandahålla 40 Gb och 100 Gb med hög prestanda. En kabel innehåller 12 fiber eller 6 st duplex kanaler i varje kontaktdon, vilket sparar en hel del pengar och utrymme i datacentren.
840 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 17-1142
MPO kablage är en praktisk lösning när behovet av allt större bandbredd har ökat i datacentren. Ett effektivt sätt att tillhandahålla 40 Gb och 100 Gb med hög prestanda. MPO-4xLC duplex består av 8 fiber och är den vanligaste kopplingen om man vill direktansluta mellan QSFP:er och SFP+/XFP utan att gå via MPO-kassetterna.
1 130 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 33-5045
33-5045 - 32x100G QSFP28, 2x230 VAC, 6x fläktar port to power
141 820 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter