Meny

Best.nr 33-4807

QSFP28 Singlemode CLR4+ 100Gbps LC 10km

QSFP28 för 100Gbps upp till 10km med LC-duplex som använder våglängderna 1271-1331. 4st våglängder med inbyggd mux i transceivern för att kunna köra 100G på vanligt duplex singlemode fiber. Läs mer

Hittar du inte din konfiguration? Kontakta oss – vi hjälper dig till korrekt lösning!
Lagerstatus 2 st
Leveranstid 1-2 dagar
8 300 SEK exkl. moms
  • Lär dig mer

  • Teknisk specifikation

    Model SFP
    QSFP28
    Interface
    Singlemode
    Range
    10
    Data rate
    100Gbps
    Connector
    LC
  • Produktbeskrivning

    QSFP28 för 100Gbps upp till 10km med LC-duplex som använder våglängderna 1271, 1291,1311 & 1331. 4st våglängder med inbyggd mux i transceivern för att kunna köra 100G på vanligt duplex singlemode fiber.

    POWERBUDGET 3.5 dB

    Exempel på switch med portar för QSFP28 100G är Wedge 100 från EdgeCore

Alternativ till denna produkt

Best.nr 33-5045
33-5045 - 32x100G QSFP28, 2x230 VAC, 6x fläktar port to power
141 820 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 88-2234
88-2234 - QSFP28 ER4 100G, 1296-1309, Singlemode, 30km LC
53 030 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 33-4809
33-4809 - QSFP28 LR4 LC, 1295/1300/1305/1310nm, 10km
9 840 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter