Meny

Best.nr 20101872

Industriell omvandlare ,SFP, dubbla RJ45 samt PoE 30W

Industriell omvandlare mellan fiber och koppar som också med hjälp av PoE (PSE) strömförsörjer din anslutna ändutrustning med maximalt 30W per port. Med SFP-anslutningen kan du både använda dig av 100Base eller 1000Base-optik utifrån ditt fibernätverks förutsättningar, vilket gör enheten mångsidig i tillämpningen. Vidare har du två RJ45-portar att använda till att skicka data och kunna strömförsörja din ändustrustning med. Enheten klarar PoE+ upp till 30W (IEEE802.3af/at) och kan exempelvis driva kameror eller smart belysning i andra änden. Läs mer

Lagerstatus 7 st
Leveranstid 1-2 dagar
1 600 SEK exkl. moms

Alternativ till denna produkt

 
Temperaturtålig Gigabit SFP som stödjer 1000Base-LX för avstånd upp till 20km. Denna kan du använda för industriella applikationer med temperatur från -40 upp till 85 grader.
353 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 133-2356
1310nm, DDMI, -40/+85°C
364 SEK exkl. moms
 
Temperaturtålig SFP för Gigabit-hastighet över multimode-kablage.
237 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
Längsta distansen är upp till 1.5km på både 50/125 och 62.5/125, alltså OM1 och OM2
471 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
SFP:er för upp 155Mbps används främst inom synkron dataöverföring under standards för SDH STM-1 (Sonet OC-3) men passar även för asynkron ATM och 100Mbps Ethernet enl 100Base-FX. Hör av dig till oss
842 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
SFP:er för upp 155Mbps används främst inom synkron dataöverföring under standards för SDH STM-1 (Sonet OC-3) men passar även för asynkron ATM och 100Mbps Ethernet enl 100Base-FX.
417 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
SFP:er för upp 155Mbps används främst inom synkron dataöverföring under standards för SDH STM-1 (Sonet OC-3) men passar även för asynkron ATM och 100Mbps Ethernet enl 100Base-FX. Hör av dig till oss
251 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
SFP:er för upp 155Mbps används främst inom synkron dataöverföring under standards för SDH STM-1 (Sonet OC-3) men passar även för asynkron ATM och 100Mbps Ethernet enl 100Base-FX.
169 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter