Meny

Best.nr 20101870

Industriell omvandlare i mini-format, SFP och PoE 30W

Denna fiber/koppar-omvandlare i minsta möjliga format ger dig möjligheten att använda det smidiga SFP-formatet mot din fiberlänk. Enheten är kompatibel för både 100Based och 1000Based SFP-moduler, vilket gör den extra flexibel för dig som har fiberlänkar av olika slag i ditt nätverk. Du kan då använda en modell och behöver inte hålla rätt på flera. Enheten känner automatiskt av vilken typ av SFP du använder och anpassar sig efter det. Vidare har enheten en RJ45-port med sedvanliga autosense-funktionen som gör att du ansluter all ändutrustning upp till Gigabit och förser den med PoE upp till 30W. Läs mer

Lagerstatus 15 st
Leveranstid 1-2 dagar
1 220 SEK exkl. moms

Alternativ till denna produkt

Best.nr 20101871
1x 10/100/1000TX till 100/1000SFP, PoE 60W
1 320 SEK exkl. moms
Best.nr 20101872
2x10/100/1000TX till 100/1000SFP, PoE 30W
1 420 SEK exkl. moms
Best.nr 20101873
2x 10/100/1000TX till 100/1000SFP, PoE 60W
1 630 SEK exkl. moms
 
Komplett rackmonteringslösning för DIN-monterad utrustning. Produkten har ett justerbart djup från 2,5cm till 20,55cm där du med enkelhet justerar djupet utifrån ditt behov. Förutom själva chassit så medföljer hållare för montering samt skruvar för dessa. DIN-skena medföljer givetvis också.
737 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
SFP:er för upp 155Mbps används främst inom synkron dataöverföring under standards för SDH STM-1 (Sonet OC-3) men passar även för asynkron ATM och 100Mbps Ethernet enl 100Base-FX.
171 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
SFP:er för upp 155Mbps används främst inom synkron dataöverföring under standards för SDH STM-1 (Sonet OC-3) men passar även för asynkron ATM och 100Mbps Ethernet enl 100Base-FX. Hör av dig till oss
1 970 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
SFP:er för upp 155Mbps används främst inom synkron dataöverföring under standards för SDH STM-1 (Sonet OC-3) men passar även för asynkron ATM och 100Mbps Ethernet enl 100Base-FX.
380 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
SFP:er för upp 155Mbps används främst inom synkron dataöverföring under standards för SDH STM-1 (Sonet OC-3) men passar även för asynkron ATM och 100Mbps Ethernet enl 100Base-FX. Hör av dig till oss
192 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
Temperaturtålig Gigabit SFP som stödjer 1000Base-LX för avstånd upp till 20km. Denna kan du använda för industriella applikationer med temperatur från -40 upp till 85 grader.
534 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 133-2356
1310nm, DDMI, -40/+85°C
577 SEK exkl. moms
 
Temperaturtålig SFP för Gigabit-hastighet över multimode-kablage.
424 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
Längsta distansen är upp till 1.5km på både 50/125 och 62.5/125, alltså OM1 och OM2
477 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter