Meny

Best.nr 17-1966

LC till LC Multimode 50/125 OM3 Yd 2,0mm Short Boot

Fiberpatch med Short Boot är idealisk till begränsade utrymmen. Genom att använda Short Boot minskas ”kroppen” med ca 50% i jämförelse med en vanlig LC-kropp. Vilket gör det möjligt att passa in i de minsta utrymmena. Vår vanliga LC-kontakt mäter 28mm och vår LC Short Boot är 15mm. Läs mer

Varianter

Lagerstatus 0 st
Leveranstid 2-10 dagar
  • Teknisk specifikation

    Model fibercable
    LC-LC
    MM/SM
    Multimode
    Length (m) fibercable
    0,5
    Duplex/Simplex
    Duplex
  • Produktbeskrivning

    Fiberpatch med Short Boot är idealisk till  begränsade utrymmen. Genom att använda Short boot minskas ”kroppen” med ca 50% i jämförelse med en vanlig LC-kropp. Vilket gör det möjligt att passa in i de minsta utrymmena.  Vår  vanliga LC-kontakt mäter 28mm och vår LC Short Boot är 15mm.

    En vanlig LC-kontakt är redan en kompakt kontakt, men ofta när man använder dem i skåp som är grunda blir den vanliga LC-kontakten för stor och problem att stänga skåpdörrar uppstår. 

Alternativ till denna produkt