Meny

Best.nr 188-0019

1G SFP SC Micro OTDR EX Singlemode 40km -20/+70

Äntligen en SFP med inbyggd micro OTDR (µOTDR EX). Fibernätets ekolod, OTDR (Optical Time-Domain Reflectometer), är ett ovärderligt verktyg vid felsökning och dokumentation av ett fibernät. Läs mer

Varianter

Hittar du inte din konfiguration? Kontakta oss – vi hjälper dig till korrekt lösning!
Lagerstatus 0 st
Leveranstid 2-10 dagar
13 240 SEK exkl. moms
  • Teknisk specifikation

    Model SFP
    SFP
    Connector
    SC
    Interface
    Singlemode
    Data rate
    1Gbps
    Range
    40
  • Produktbeskrivning

    En universell Micro OTDR för CWDM Singlefiber (simplex) med SC-kontakt. 

    • Mät avstånd från 30 meter upp till 40km.
    • Datahastighet från 125Mbps upp till 1.2Gbps
    • Sändning mottagning 1310nm alternativt 1550nm beroende på variant
    • SC-kontakt
    • Drift från -20.0℃ till 70.0℃

Alternativ till denna produkt

 
Fibernätets ekolod, OTDR (Optical Time-Domain Reflectometer), är ett ovärderligt verktyg vid felsökning och dokumentation av ett fibernät. Vanligtvis ett mycket dyrt och komplicerat instrument. Vårt instrument sänker kunskapsribban genom snabba och lättstartade autotester, utan att undanta möjligheterna till egna manuella analyser.
62 490 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter