• Vi skickar samma dag
  • Personlig service & fri rådgivning
  • Genuin omtanke
Kundservice +46 8 52 400 700

Best.nr 20112428

QSFP28 SR2 Multimode CS Duplex UPC 850nm 100Gbps

QSFP28 100G för att kunna köra över multimode duplex. Perfekt för datacenter som har befintligt multimode duplex fiberpar och vill behålla detta. Kostnadsbesparande lösning där du når upp till 100 meter över OM3 fiberpar. Kontakten är CS som vi producerar för att anslutas till LC, SC alternativt den kontakttyp du behöver. Läs mer

Varianter

Hittar du inte din konfiguration? Kontakta oss – vi hjälper dig till korrekt lösning!
Lagerstatus 0 st
Leveranstid 2-9 dagar
2 660 SEK exkl. moms
  • Produktbeskrivning

    Våra QSFP28'er är ekvivalenta med de QSFP28'er som anges i "konfiguration" ovan.

    QSFP28 100G för att kunna köra över multimode duplex. Perfekt för datacenter som har befintligt multimode duplex fiberpar och vill behålla detta. Kostnadsbesparande lösning där du når upp till 100 meter över OM3 fiberpar. Kontakten är CS som vi producerar för att anslutas till LC, SC alternativt den kontakttyp du behöver.

  • Lär dig mer

  • Teknisk specifikation

    Model SFP
    QSFP28
    Connector
    CS
    Interface
    Multimode
    Data rate
    100Gbps
    Wavelength TX nm
    850nm
    Range * (km)
    0,1
    Tillverkare
    Direktronik

Alternativ till denna produkt

Rekommenderade produkter

 
CS duplex är optimerad för 100G, 200G och 400G där det ställs höga krav på kontakttyper och fiber. CS duplex multimode ger datacenter chansen att fortsätta använda sitt äldre multimode-nät istället för den mycket dyrare investeringen att byta ut befintligt nät till singlemode.
785 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter