Ange din e-postadress
Produkterna
Hitta bland alla våra produkter
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Best.nr 20120285
Nu kan du skapa ordning och reda i ditt serverrum/datarum eller där du helt enkelt har 19¨ lösningar Läs mer
Varianter
Låt din Ubiquiti Ultra USW enhet monteras snabbt,funktionellt och proffsigt i ditt rack/stativ eller skåp. Panelen är konstruerad av svart formsprutad ABS/PC-plast (polykarbonat) och anpassad för 19-tums montering, finns även för 10¨. Bakstycket som håller enheten på plats är exakt anpassad för bästa passform där man har tagit hänsyn till eventuell ventilation.
PS. Om du behöver montera något i rack, på vägg eller i en DIN-skena och saknar ändamålsenliga monteringstillbehör, kontakta oss genast. Vi kan ta fram de fästanordningar du behöver till nästan vilka produkter som helst. DS.
Ta gärna del av vår konfigurator där du finner många färdiga lösningar.
Intels NUC, Next Unit of Computing, är deras svar på sk "barebones", en avskalad dator med anpassningsbar konfiguration redo för mängder av olika uppgifter efter eget val och i ett mycket kompakt format. Givetvis passar de bra på skrivbordet men var aldrig avsedda att hamna i en professionell rackmonterad miljö. Så när de ändå hamnar där behöver du våra specialdesignade paneler och fästanordningar.
Pfsense är världens ledande plattform med öppen källkod för brandväggar. Netgate 4100 är utrustad med Pfsense i ett litet format och anpassad för många traditionella SMB-lösningar. En bordsmodell som du kan montera i rack men till ett väldigt högt pris men där det nu finns ett otroligt bra och funktionellt alternativ i Thingsinrack.
De flesta bredbandsprodukter från Inteno är avsedda för skrivbordet eller montage direkt på vägg och var aldrig avsedda att hamna i en professionell rackmonterad miljö. Så när de ändå hamnar där behöver du våra specialdesignade paneler och fästanordningar.
Buntband är mycket mer än bara en plastbit. Är det tänkt som en snabb lösning eller en funktion som ska hålla en längre tid? Ibland är det mycket värt att lösningar kan fungera en längre tid utan att behöva repareras eller bytas ut. Du bör ställa dig frågorna, i vilken miljö och vilka yttre faktorer såsom UV-ljus, föroreningar, kemikalier, temperatur, strålning eller vibration behöver ditt buntband hålla för?
Hjälmedel inom nätverk & datakommunikation som spar tid och pengar
Serverrum, datarum, på det lilla kontoret men även i ditt eget hem så installeras det teknikskåp, stativ eller dataskåp som placeras på golv eller vägg. Vi erbjuder även smarta produkter som gör installationen mer effektivt och funktionell.