Meny

Best.nr 133-2351

SFP Singlemode LC 20km (LX) 1.25Gbps Industriell

Temperaturtålig Gigabit SFP som stödjer 1000Base-LX för avstånd upp till 20km. Denna kan du använda för industriella applikationer med temperatur från -40 upp till 85 grader. Läs mer

Varianter

Hittar du inte din konfiguration? Kontakta oss – vi hjälper dig till korrekt lösning!
Lagerstatus 117 st
Leveranstid 1-2 dagar
377 SEK exkl. moms
  • Teknisk specifikation

    Model SFP
    SFP
    Connector
    LC
    Interface
    Singlemode
    Data rate
    1.25Gbps
    Wavelength TX/RX
    1310
    Range
    20
    DDMI
    Yes
    Temperature SFP
    -40/+85C

Alternativ till denna produkt

 
Switchen är Gigabit-baserad och ger fyra RJ45-portar samt möjlighet att ansluta till Gigabit-fiberlänk via de två SFP-slotarna. Switchen finns med och utan DIP-switchkonfiguration samt med och utan PoE.
2 030 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
Med EX61000A-serien får du en 10-portars plattform där du kan nyttja upp till 100Mb på varje länkport och Gigabit på de två upplänkportarna.
8 690 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
EX45900-serien med PoE och Gigabit på samtliga portar har ett antal smarta funktioner, trots att det är en enkel switch som inte är övervakningsbar via SNMP eller web. Hårdvarubaserad QoS ger dig möjlighet till fyra fasta prioritetsgrupper och via mikrobrytare kan du koppla på skydd mot "broadcast storms".
7 990 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 133-0565
1000TX till Gigabit SFP, 12-48VDC
2 750 SEK exkl. moms
 
Ska du monitorera och övervaka serverrack och dataskåp är Poseidon2 3266 och Poseidon2 3268 rätt produkt. Ta kontroll över temperatur och luftfuktighet samt dra nytta av även andra smarta givare ur HWg:s sortiment. DI ingångar för larmportar från annan IT utrustning som exempelvis UPS, brandlarm, rörelselarm. SNMPv3 och inbyggd logger.
4 350 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr 119-0400
HWg-STE IP Termometer för 2 sensorer, temperatursensor ingår
1 640 SEK exkl. moms