Meny

Best.nr 88-2400

QSFP28 till 4xSFP28 Breakout Active Optical Cable (AOC) 100G

QSFP28 breakout active optical cable till 4xSFP28 för låg bit error rate. Läs mer

Varianter

Hittar du inte din konfiguration? Kontakta oss – vi hjälper dig till korrekt lösning!
Lagerstatus 0 st
Leveranstid 2-10 dagar
12 610 SEK
  • Lär dig mer

  • Teknisk specifikation

    Model SFP
    QSFP
    Interface
    Multimode
    Range
    0,001
    Data rate
    100Gbps
    Connector
    AOC
  • Produktbeskrivning

    Exempel på switchar med stöd för QSFP28 100G och 25G SFP28 är Wedge 100 och AS7312 från EdgeCore. 

Alternativ till denna produkt

Best.nr 88-2300
Koppla ihop QSFP28 100G med SFP28 25G med breakout direct attach cable (DAC).
3 180 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 33-5045
33-5045 - 32x100G QSFP28, 2x230 VAC, 6x fläktar port to power
147 700 SEK
Finns i flera varianter
Best.nr 33-5047
Edgecore AS7312-54XS switch är en Top-of-Rack (TOR) eller spine switch för högpresterande datacenter. I en kompakt 1U design ger switchen line-rate L2 och L3 genom portarna 48 x 25GbE SFP28 med 6 x 100GbE QSFP28 som har stöd för 48 x 10/25 GbE och 6 x 40/100 GbE anslutningar.
97 070 SEK
Finns i flera varianter