Meny

Best.nr 188-2500

QSFP28 Active Optical Cable (AOC) 100G

QSFP28 AOC när du vill ha låg Bit Error Rate (BER). Jämfört är den optiska kabelns BER ungefär en tusendel av den för kopparkabeln (DAC). I mer praktiska termer väljer man mellan ett fel var hundrade sekund eller ett var hundratusende. Läs mer

Varianter

Hittar du inte din konfiguration? Kontakta oss – vi hjälper dig till korrekt lösning!
Lagerstatus 0 st
Leveranstid 2-10 dagar
7 860 SEK exkl. moms
  • Lär dig mer

  • Teknisk specifikation

    Model SFP
    QSFP28
    Connector
    AOC
    Interface
    Multimode
    Data rate
    100Gbps
    Range
    1
  • Produktbeskrivning

    Exempel på switch för 100G QSFP28 är Wedge 100 från EdgeCore

Alternativ till denna produkt

 
Koppla ihop QSFP28 100G med SFP28 25G med breakout direct attach cable (DAC).
3 570 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
Best.nr133-5045
32x100G QSFP28, 2x230 VAC, 6x fläktar port to power
158 960 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter