Meny

Best.nr 17-1134

MPO hona-4xLC duplex LSZH

MPO kablage är en praktisk lösning när behovet av allt större bandbredd har ökat i datacentren. Ett effektivt sätt att tillhandahålla 40 Gb och 100 Gb med hög prestanda. MPO-4xLC duplex består av 8 fiber och är den vanligaste kopplingen om man vill direktansluta mellan QSFP:er och SFP+/XFP utan att gå via MPO-kassetterna. Läs mer

Varianter

Lagerstatus 0 st
Leveranstid 2-10 dagar
  • Produktbeskrivning

    MPO kablage är en praktisk lösning när behovet av allt större bandbredd har ökat i datacentren. Ett effektivt sätt att tillhandahålla 40 Gb och 100 Gb med hög prestanda.
    MPO-4xLC duplex består av 8 fiber och är den vanligaste kopplingen om man vill direktansluta mellan QSFP:er och SFP/SFP+/XFP utan att gå via MPO-kassetterna.

Alternativ till denna produkt