Ange din e-postadress
Produkterna
Hitta bland alla våra produkter
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Best.nr 20118090
Vandalsäker videodörrtelefon är designad för kontor, hem mm som behöver en besökares identifiering för säkerhets skull. Med sitt högkvalitativa ljud och video kan besökarens identifiering och röst tydligt ses och höras när besökaren trycker på dörrtelefonens ringknapp. HDP-1261PT fungerar som en intercom. Läs mer
Varianter
Den stöder standard IETF SIP-protokoll och ONVIF-protokoll för enkel användning och gränssnitt med VoIP- och IP-övervakningssystem. Den ger utmärkt bildkvalitet i 1080p HD-upplösningar med en betraktningsvinkel på 120° Horisontellt. Dörrtelefonen har infrarött mörkerseende som kan fånga all ovanlig aktivitet i svagt ljus. Den stöder även HD-röst och G.722-codec som minskar bandbreddsbegränsningen och ger tydlig kommunikation.
Med dubbla DSS-nyckelknappar och RFID-systemet erbjuder den användare nyckelfri kontroll och bekvämlighet för att öppna dörren utan nyckel. Dörren kan fjärröppnas och även med lokalt IC/ID-kort om det är ett elektroniskt dörrlås.
Enkel kommunikation via intercom
Med HDP-1261PT:s tvåvägs intercom-funktion kan du se besökarna och även kommunicera med dem. HDP-1261PT har 3 korta detekteringsportar och 2 korta kontrollportar för anslutning till externa enheter som dörrlås eller dörrsensorer. När besökarna trycker på samtalsknappen vid din dörr kan du trycka på upplåsningsknappen på din mobiltelefon eller SIP Indoor Touch Screen PoE Video Intercom för att öppna dörren för dina besökare.
Gjord för extrema förhållanden
En extremt hållbar IP-intercom som klarar även de mest krävande förhållanden. Dess industriella design stöder -40 till 70 grader C driftstemperatur och motståndskraft mot damm, vatten (IP65) och vandalism (IK10) för att säkerställa maximal säkerhet.
Akustisk ekodämpning
Acoustic Echo Cancellation (AEC) teknologi används i dörrtelefonen och SIP Indoor Touch Screen PoE Video Intercom för att göra det möjligt för användare att minimera röst-/ljudsignalförvrängningen som visas i diagrammet nedan, vilket garanterar klassens bästa ljud kvalitet.
Överensstämmelse med standardprotokoll
HDP-1261PT stöder IETF Session Initiation Protocol 2.0 (RFC 3261) och ONVIF-protokoll för enkel integration med röst över IP-system och videohanteringssystem. IP PBX/NVR-enheten kan i stort sett samverka med utrustning som tillhandahålls av leverantörer av VoIP/IP-övervakningsinfrastruktur, vilket gör det möjligt för dem att förse sina kunder med bättre multimediautbytestjänster.
Se även 20118647 allt-i-ett svarsapparat med pekskärm, video och ljudkommunikation som drivs med PoE