Meny

Best.nr 133-2348

SFP Multimode (SX) 1310nm 1.5km, 1.25Gbps

Längsta distansen är upp till 1.5km på både 50/125 och 62.5/125, alltså OM1 och OM2. Läs mer

Varianter

Hittar du inte din konfiguration? Kontakta oss – vi hjälper dig till korrekt lösning!
Lagerstatus 66 st
Leveranstid 1-2 dagar
402 SEK exkl. moms
  • Teknisk specifikation

    Model SFP
    SFP
    Connector
    LC
    Interface
    Multimode
    Data rate
    1.25Gbps
    Wavelength TX/RX
    1310
    Range
    1,5
    DDMI
    Yes

Alternativ till denna produkt

 
Behöver du två portar ut från din tilltänkta omvandlare så har vi här produkten för dig. Exemplarisk att använda mellan koppar och fiber och när du vill slippa sätta ytterligare aktiv utrustning för att åstadkomma två RJ45-portar precis bakom. Snabbt och enkelt förgrenar du din fiber vidare i två riktningar vid den kopparbaserade delen av nätverket.
426 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
En ren och avskalad switch som är kompakt och maximalt flexibel, men utan fördyrande övervakning eller svårbegripliga inställningar. Dessutom helt ljudlös vilket gör den lättplacerad ute i kontorsmiljön.
1 890 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter