Meny

Best.nr 33-4325

SFP+ Multimode 1310nm LRM 10Gbps DDMI

Eftersom du bara når ca 33 meter med 10G på en gammal Multimode OM1-fiber så blir lösningen LRM när du vill nå längre. SFP+ 10G 1310nm istället för 850nm gör att du kan nå längre på en gammal multimode OM1-kabel. Du når upp till ca 220 meter på fiber som är OM1 Multimode. Läs mer

Varianter

Hittar du inte din konfiguration? Kontakta oss – vi hjälper dig till korrekt lösning!
Lagerstatus 1 st
Leveranstid 1-2 dagar
643 SEK exkl. moms
  • Teknisk specifikation

    Model SFP
    SFP+
    Interface
    Multimode
    Range
    0,22
    Data rate
    10Gbps
    Connector
    LC
    Temperature SFP
  • Produktbeskrivning

    Power Budget 3.5dB vid 1310nm. Använd denna om avståndet är för långt för 850nm på OM1-fiber (62,5/125)

Alternativ till denna produkt

Best.nr 33-1274
Multikonverteraren ger din utrustning rätt förutsättningar oavsett vad du utgår från och vad du vill åstadkomma i din transmission. Våglängder och fibertyp är nu inget problem. Plugga bara i de SFP/SFP+ som du behöver så sköter multikonverteraren resten.
10 330 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter