Ange din e-postadress
Produkterna
Hitta bland alla våra produkter
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Best.nr 20200729
Denna expanderbara och flätade kabelstrumpa är tillverkad av högkvalitativt PA 6.6-material, med en täckning på minst 80% och utmärkt slitstyrka, vilket gör den idealisk för både industriella och estetiska applikationer. Med ett brett driftstemperaturområde från -55°C till +135°C och en smältpunkt på 255°C, är denna isolerslang designad för att klara tuffa miljöer. Den är dessutom halogenfri och självslocknande enligt V2 UL94-standard, vilket gör den säker och pålitlig. Den orangea versionen är särskilt lämplig för el- och hybridfordon för att tydligt markera högspänningskretsar. Läs mer
Varianter
SES Sterlings Pliosil PA kommer i en variation av storlek, längd och färg.
Material: PA6.6
Täckning: ≥ 80%
Driftstemperaturer: -55 till +135°C
Smältpunkt: +255°C
Flamskydd: Självslocknande V2 UL94
Specifikationer: Halogenfri
Användningsområden: Utvecklad för estetiska tillämpningar, denna slang har hög täckförmåga och mycket god slitstyrka. Den används inom industrin, flygindustrin, rullande materiel, etc. Den orangea versionen är designad för el- och hybridfordon för att identifiera högspänningskretsar.
Tekniska data hittar du på respektive produkt längst ned genom att expandera rubriken Teknisk specifikation.
Hittar du inte just din specifikation eller har frågor så kontakta oss på 0852400700 eller info@direktronik.se så hjälper vi dig.