Ange din e-postadress
Produkterna
Hitta bland alla våra produkter
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Best.nr 20122586
INU-50 är en toppmodern seriell och USB-server speciellt designad för krävande industriella miljöer. Den ger tillförlitliga nätverksanslutningar för USB och seriella enheter som RS-422 och RS-485, även under extrema förhållanden. Med ett utökat temperaturområde på -20°C till 70°C, redundant strömförsörjning och omfattande säkerhetsfunktioner är INU-50 det perfekta valet för företag som arbetar i industri 4.0- och IIoT-miljöer. Läs mer
Varianter
I vanliga fall hade du behövt två separata produkter för att lösa samma utmaning, men här får du beprövad industiell teknik, prestanda och pålitlighet i en effektiv enhet som löser två problem i en produkt.
Tack vare stöd för såväl IPv4 som IPv6, VLAN och WebDAV bjuder den på enkel integration i befintligt nätverk oavsett om det är Linux- eller Windowsbaserat. Omfattande säkerhetspaket med hantering av cerifikat, autentisering och kryptering ger dig det skydd du behöver nu och framöver.
Upplagd för sömlös integration i serverbaserade och virtualiserade miljöer samt stöd för alla vanliga operativsystem gör INU-50 till den optimala lösningen för Industry 4.0.
Behöver du endast USB så väljer du instället den här och få då USB3.1 istället men i övrigt likartad specifikation.
Upptäck de senaste IT-lösningarna från Direktronik, det nyfikna företaget som ständigt finner lösningar, långt bortom de välbesökta mässorna och utan att förföras av dominerande varumärken. Vi öppna dörren åt smarta lösningar, oavsett vem i världen som tillverkat dem och utan skrämmas av ett okänt varumärke.