En serie av röda halogenfria C13 till C14 strömkablar. Tillgången till flera färgalternativ möjliggör effektiv organisering och enkel identifiering i datacenter eller nätverksmiljöer
Multimode är kostnadseffektiv för installationer där längden inte överstiger flera hundra meter. OM3 krävs för att nå maxlängden 300 meter på 10 Gbit och är även anpassad för 40G och 100G.
Varje Direktronik-fiber genomgår en manuell 3D interferometertest som garanterar glaskärnans centrering och därmed optimala överföringsegenskaper. Det ger hög jämn kvalitet så att du slipper komplicerad felsökning och kostsam efterservice
M12-kabel är en typ av kontakt som vanligtvis används inom industriell automation och andra applikationer som kräver en säker och robust anslutning för signal- och strömöverföring. M12-kontakter är cirkulära med en 12mm låsgänga.Det finns i olika pin-konfigurationer (t.ex. 3-pin, 4-pin, 5-pin, 8-pin) för att passa olika applikationer.