• Vi skickar samma dag
  • Personlig service & fri rådgivning
  • Genuin omtanke
Kundservice +46 8 52 400 700

Best.nr 20113954

Självlaminerad vinyl B-427 etikett BBP33, i3300, i5300

Extra formbart material med lim för hög permanent vidhäftning som skrovliga, grovt räfflade och smutsiga ytor i tuffa miljöer. Tål temperaturer –70 till +70 grader. Tål UV-ljus, kemikalier, fett och oljor, saltstänk, rengöringsmedel samt industriellt sot. Fäster på pulverlackerad metall samt på besvärliga ytor som målade cementblock, målat trä, texturerad plast, pappersklädda rör och formblåsta förpackningar. Läs mer

Varianter

Lagerstatus 0 st
Leveranstid 14 dagar
643 SEK exkl. moms
  • Produktbeskrivning

    Max 70 °C

    Min -70 °C

    Rekommenderade färgband B-30-R4300

     

  • Teknisk specifikation

    Etikettyp
    Self-laminating & Wrap Around
    Höjd (mm)
    19,05
    Bredd (mm)
    12,70
    Material
    Self-laminating Vinyl
    Färg
    White
    Skrivartyp
    BBP33, i3300, i5300
  • Dokument

Alternativ till denna produkt

Rekommenderade produkter

913 SEK exkl. moms
 
i5300 är en industriell etikettskrivare designad för högvolymsutskrifter med hög precision och användarvänlighet. Den erbjuder snabb och effektiv utskrift för både små och stora etikettserier Skrivaren behöver inte kalibreras eller justeras av värme- och hastighetsinställningar. Med en smart mediateknik som automatiskt justerar för hastighet, storlek, värme och layout, vilket eliminerar behovet av systemfel och minimerar materialspill.
25 180 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter
 
Utskriftssmart teknik gör att skrivaren kan skriva ut på den första etiketten – även på hylsor och små etiketter Ingen kalibrering och inget slöseri med tomma etiketter. På tal om tillval, den här skrivaren skriver ut på mer än 825 delar och 70 materialalternativ för identifiering i hela anläggningen. Skriver upp till 3000st etiketter/dag.
15 450 SEK exkl. moms
Finns i flera varianter