• Vi skickar samma dag
  • Personlig service & fri rådgivning
  • Genuin omtanke
Kundservice +46 8 52 400 700

Best.nr 20204071

Roterande buntbandsankare för infästning med epoxy/skruv

Panduit® buntbandsankare där huvudet kan rotera fritt 360 grader och bakstycket i metall fästs med epoxy, och/eller med skruv. Läs mer

Varianter

Lagerstatus 0 pac
Leveranstid 63 dagar
8 800 SEK exkl. moms
  • Produktbeskrivning

    Med Panduit ASMS-A-T får installatören ett pålitligt fäste för buntband där både precision och hållbarhet är avgörande. Produkten är utvecklad för att skapa ordning i allt från elskåp till industriella installationer.

     

    Direktronik_Buntbandsankare_ASMS-A-T_skiss.jpg

    Genom att kombinera buntband med ett robust fäste skapas en lösning som sparar tid vid både installation och minskat underhåll över tid.

    Egenskaper

    • Stabil infästning för buntband i Panduits serier Miniture (M), Intermidiate (I) och Standard (S)
    • Lämplig för både industri- och IT-miljöer
    • Klarar varierande klimatförhållanden
    • Fästs med epoxy och/eller skruv

    Sammanfattningsvis är Panduit ASMS-A-T ett genomtänkt val för den som vill skapa långsiktigt hållbar kabelhantering. Det ger inte bara ordning och reda, utan också en installation som håller över tid.

    Kontakta oss om du behöver rådgivning med att hitta rätt material, mått eller verktyg kring buntband; info@direktronik.se eller 0852400700.

  • Teknisk specifikation

    Storlek
    (LxWxH) 28,6x28,6x8,9mm
    Min arbetstemperatur(C)
    -60
    Max arbetstemperatur(C)
    +85
    Certifieringar
    CE, UL Recognized: E136577, RoHS
    Färg
    Natural/White
    Förpackningsstorlek
    200

Alternativ till denna produkt