Ange din e-postadress
Meny
Hitta bland alla våra produkter
Produkterna
Hitta bland alla våra produkter
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Andra sätt att hitta på
Best.nr 20101502
Förvandla en traditionell bildskärm till interaktiv pekskärm/smartboard. Placera enheten ovanpå en skärm, griffeltavla, whiteboard, eller vilken plan yta som helst och interagera med innehåll, budskap eller presentation Läs mer
Denna portabla enhet gör vilken plan yta som helst interaktiv för användning med PC, MAC, Linux, och Android. Den kräver ingen installation av mjukvara eller drivrutiner och har stöd för upp till 80”-skärmar.
Använd tillsammans med programvarors anteckningar och ritverktyg för att nå ut med budskapet. Enheten kan även användas tillsammans med dokumentkameror och andra utbildningsprodukter för att hålla till exempel kunder, elever och åhörare intresserade och fokuserade.
Genom denna interaktiva modul kan man enkelt imponera på kunder och partner. En portabel kostnadseffektiv och avancerad presentationsutrustning för både klassrum och konferensrum.
Observera att IR-penna EJ ingår utan är ett separat tillbehör med beställningsnummer: 20101503
Denna korta videofilm visar på enkelheten:
Smarta produkter för bättre digital presentation
Vem har inte känt att en presentation, föreläsning, lektion eller utbildning skulle må bra av en liten ansiktslyftning? Men att få till det där sista på en viss sida i presentationen är som alla vet inte helt enkelt. Istället för att fortsätta att ändra i PowerPoint, lyft blicken och gör hela budskapet mer proffsig och spännande
Nästa nivå av distansundervisning och presentationsteknik
Korta webbutbildningar i att starta en direktsänd ström eller inspelning av en produktvisning, presentation, lektion, föreläsning eller ett affärsmöte. Publicera direktsändningar och inspelat material på webben. Det är förvånansvärt enkelt att strömma direkt eller spela in!
Förbättrad presentationsteknik via teknik för bättre presentationer
Vem har inte känt att en presentation, föreläsning, lektion eller utbildning skulle må bra av en liten ansiktslyftning. Här tittar vi närmare på tekniker och produkter som kan lyfta en presentation och konferenser. Vi kommer inte ge oss in i diskussionen av själva innehållet, utan lägger fokus på hur man kan lyfta en presentation eller film. Det kan vara vid inspelning av digital media för att lägga ut på webben för återkommande tittande/klickande eller att strömma budskapet direkt via en Live Streaming tjänst och videokonferens / video streaming / strömmande föreläsningar
Undvik tidstjuven att flytta projektorsladden mellan de som ska presentera på mötet. Detta trådlösa presentationssystem ger en enkel och robust videolösning för konferensrum. Sätt smidiga sändarenheter i de laptop som ska presentera samt en mottagarenhet i HDMI-uttaget på storbildskärmen. Varken WiFi-nätverk eller mjukvaruinstallation behövs! ZeeVee och ZVconnect.