www.direktronik.se
Dataprodukter utöver det vanliga
O R D E R T E L E F O N
08 52 400 700

Vi skickar samma dag!
Gäller order lagd innan kl.15
och artiklar i lager


NY KUND?



Produktnyheter

1 420:-
Industri, 8x10/100TX

Switch 8/10 portar, krävande industrimiljö (-20/+60 grader)
Den nya och förbättrade EX43000-serien är egentligen en helt ny switch mot föregående version. Enheten har int... » Läs mer

601:-
SMS-larm vid oönskad temperatur & strömavbrott

SMS-larm vid oönskad temperatur och strömavbrott
Plugga in enheten i närmsta vägguttag, sätt i ett simkort så är du snabbt igång med din övervakning. Enkelt, s... » Läs mer

937:-
Iplug med USB, 600VA

Iplug, liten smidig UPS för mindre kontor och hemmabruk
Prisvärd UPS, iPlug, som finns i två olika storlekar, 600/800 VA, med både batteribackup och skydd mot spikar... » Läs mer

17:-
Ledare: 2, typ:62,5/125, Armerad, Metervara

Kabel för fast installation - utomhus/armerad


» Läs mer om produkten!

4 380:-
10/100/1000BaseT, 1xUSB2.0, 10 skrivare

Skriv ut direkt från telefonen - passar alla skrivare
Med Primos på nätverket kan du skriva ut direkt från telefonen (iOS) till någon av dina nätverksskrivare. Inga... » Läs mer

173 160:-
Ion Mate energiförvaring system, Li-Ion batteri, 19"

Ion Mate, förvarings-system för energi - där alllt ingår.
Ion Mate, förvarings-systemet för energi där allt är inkluderat. ION MATE serien erbjuder allt i ett system... » Läs mer

1 460:-
16xC13 uttag, 1xIEC60309, 16A, vitt chassi, röda uttag,

Strömlist med färgade uttag.
Färgade PDU:er tar ditt arbete i serverhallen och dataracken till en helt ny nivå! Tänkt dig att snabbt kunna... » Läs mer

1 480:-
8x10/100/1000TX, 2xSFP

ECS2100 Webbsmart-switch med/utan PoE, 10-52 portar, 1G/10G
Med ECS2100 så hittar du alltid en passande modell oavsett storlek på ditt nätverk. Det breda spannet i serien... » Läs mer

3 550:-
Nätverksansluten detektor, 30m

IP Detektor
D-Tect IP är en nätverksansluten detektor som kombinerar en avancerad signaprocess med ett unikt optisk system... » Läs mer

Största SFP-utbudet!

  SFP 100M  SFP 1G  SFP+ 10G  QSFP+  CFP  GBIC  XENPAK  XFP  X2


Möt oss i monter E27




Direktronik AB   |   Box 234, 149 23 Nynäshamn   |   Besöksadress Konsul Johnsons väg 15, 149 45 Nynäshamn
Telefon 08 52 400 700   |   Fax 08 520 181 21   |   Epost info@direktronik.se   |   Org.nr 556281-9663   |   Bankgiro 922-0179   |   Postgiro 51 35 33-0