Meny

Best.nr 12-1060

CWDM-effektmätare för 18 kanaler samtidigt

CWDM-testaren är oerhört tidsbesparande för den som jobbar med CWDM, FTTx, LTE, WCDMA, WDM-PON och har behov av att både identifiera våglängder samt mäta effekt/dämpning. Läs mer

Lagerstatus 0 st
Leveranstid 2-10 dagar
43 040 SEK
  • Dokument

  • Produktbeskrivning

    CWDM-testaren är oerhört tidsbesparande för den som jobbar med CWDM, FTTx, LTE, WCDMA, WDM-PON och har behov av att både identifiera våglängder samt mäta effekt/dämpning. Hela CWDM-registret om 18 våglängder från 1270nm till 1610nm testas samtidigt och visas i en kompakt vy på displayen. Mätdata kan också lagras för att senare laddas till PC via USB-anslutning.

    Kompakt och fältmässigt utförande med vatten- och stötskyddat hölje som lätt ha med i serviceväskan. Levereras med laddare, gummihölje och USB-kabel.

    • Samtidig mätning av 18 olika våglängder, 1270-1610nm
    • Effektupplösning:: 0,01dB
    • Batteritid 10 timmar
    • SC/PC-anslutning i instrumentet, övriga kontakttyper via adapter som kan köpa separat
    • Kan specialbeställas med FC, LC eller ST som fast monterad kontakt, kontakt oss i så fall
    • Mått: 78x155x35mm, vikt: 250g

Alternativ till denna produkt